Tell us how you’re reducing methane emissions

Delegates

A current list of Steering Committee and Subcommittee delegates is provided below. Individuals may be listed multiple times if they participate on multiple committees. Use the dropdown menus to filter the list or search by keyword to quickly look up delegates by name or organization.

Select the Committee/Subcommittee: 

Organization:

Country:

Chair:

Alternate:


Name Organization Country Subcommittee Chair Alternate
Abiodun AbdurrahmanDepartment of Petroleum ResourcesNigeriaOil & Gas Subcommittee  
Letitia Abra-Kom NyaabaEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaBiogas Subcommittee  
Bahijjahtu AbubakarNigeria Federal Ministry of the EnvironmentNigeriaSteering Committee  
O. A. AfolabiNigeria Federal Ministry of the EnvironmentNigeriaBiogas Subcommittee  
O. A. AfolabiNigeria Federal Ministry of the EnvironmentNigeriaMSW Technical Group  
Gretta AkopovaGazprom VniigazRussiaOil & Gas Subcommittee  
Miguel AlmadaArgentina - Ministry of Agriculture, Livestock and FisheriesArgentinaAgriculture Technical Group  
Miguel AlmadaArgentina - Ministry of Agriculture, Livestock and FisheriesArgentinaBiogas Subcommittee  
Faisal AlmusaMinistry of EnergySaudi ArabiaSteering Committee  
Hamoud R. Al-OtaibiMinistry of Energy, Industry and Mineral ResourcesSaudi ArabiaOil & Gas Subcommittee  
Abdullah AlsubaieMinistry of EnergySaudi ArabiaSteering Committee  
Lodoi AltangerelPetroleum Authority of Mongolia (PAM)MongoliaOil & Gas Subcommittee  
Tr. AltsukhMineral Resources Authority Mongolia (MRAM)MongoliaCoal Subcommittee  
Kingsley AmoakoMinistry of Food and AgricultureGhanaAgriculture Technical Group  
Kingsley AmoakoMinistry of Food and AgricultureGhanaBiogas Subcommittee  
Joy Hesse AnkomahEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaBiogas Subcommittee  
Joy Hesse AnkomahEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaMSW Technical Group  
Rudy ArifinIndonesia Ministry of Public WorksIndonesiaBiogas Subcommittee  
Rudy ArifinIndonesia Ministry of Public WorksIndonesiaWastewater Technical Group  
Osman A. ArikanIstanbul Technical University (ITU)TurkeyBiogas Subcommittee  
Osman A. ArikanIstanbul Technical University (ITU)TurkeyMSW Technical Group  
Chitra Ria AriskaMinistry of Energy and Mineral Resources Republic IndonesiaIndonesiaOil & Gas Subcommittee  
Kofi AsanteEnergy FoundationGhanaOil & Gas Subcommittee  
Eric-Michel AssamoiMinistry of Salubrity, Environment and Sustainable DevelopmentCote d'IvoireOil & Gas Subcommittee  
Sabyr AssylbekovKazakhstan Ministry of EnergyKazakhstanOil & Gas Subcommittee  
Mendabayar BadarchMongolian Nature and Environment Consortium (MNEC)MongoliaCoal Subcommittee  
Basharat BashirAlternative Energy Development Board (AEDB)PakistanBiogas Subcommittee  
Basharat BashirAlternative Energy Development Board (AEDB)PakistanCoal Subcommittee  
Basharat BashirAlternative Energy Development Board (AEDB)PakistanMSW Technical Group  
Basharat BashirAlternative Energy Development Board (AEDB)PakistanOil & Gas Subcommittee  
Basharat BashirAlternative Energy Development Board (AEDB)PakistanWastewater Technical Group  
Juliana BempahEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaSteering Committee Alternate
Barış BilgenTurkey Ministry of Energy and Natural ResourcesTurkeySteering Committee  
Juliana BoatengEnvironmental Applications and Technology CentreGhanaBiogas Subcommittee  
Juliana BoatengEnvironmental Applications and Technology CentreGhanaMSW Technical Group  
Anna BOJANOWICZ - BABLOKInstitute of Environmental ProtectionPolandAgriculture Technical Group  
Anna BOJANOWICZ - BABLOKInstitute of Environmental ProtectionPolandBiogas Subcommittee  
Anna BOJANOWICZ - BABLOKInstitute of Environmental ProtectionPolandMSW Technical Group  
Anna BOJANOWICZ - BABLOKInstitute of Environmental ProtectionPolandWastewater Technical Group  
Ange Benjamin BridaMinistry of Salubrity, Environment and Sustainable DevelopmentCote d'IvoireOil & Gas Subcommittee  
Eran BrokovichIsrael Ministry of EnergyIsraelOil & Gas Subcommittee  
Tomás CarbonellU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesSteering Committee  
Buyannemekh ChimeddorjMinistry of Food and Agriculture of MongoliaMongoliaAgriculture Technical Group  
Buyannemekh ChimeddorjMinistry of Food and Agriculture of MongoliaMongoliaBiogas Subcommittee  
Lorie CummingsEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaCoal Subcommittee  
Mohammed DabbasMinistry of Energy and Mineral ResourcesJordanBiogas Subcommittee  
Joanna DarskaPoland Ministry of the EnvironmentPolandBiogas Subcommittee  
Joanna DarskaPoland Ministry of the EnvironmentPolandMSW Technical Group  
Park DawoomRepublic of Korea Ministry of Agriculture, Food, and Rural Areas (MAFRA)Republic of KoreaAgriculture Technical Group  
Park DawoomRepublic of Korea Ministry of Agriculture, Food, and Rural Areas (MAFRA)Republic of KoreaBiogas Subcommittee  
Erica DayAustralian Department of AgricultureAustraliaAgriculture Technical Group  
Erica DayAustralian Department of AgricultureAustraliaBiogas Subcommittee  
Diane de KerckhoveEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaSteering Committee  
Peter DeryGhana Ministry of Environment, Science, Technology and InnovationGhanaSteering Committee  
Raymond DesjardinsAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaAgriculture Technical Group  
Raymond DesjardinsAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaBiogas Subcommittee  
Raymond DesjardinsAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaMSW Technical Group  
Raymond DesjardinsAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaWastewater Technical Group  
Brendan DevlinEuropean Commission, Directorate General for EnergyEuropean CommissionAgriculture Technical Group  
Brendan DevlinEuropean Commission, Directorate General for EnergyEuropean CommissionBiogas Subcommittee  
Brendan DevlinEuropean Commission, Directorate General for EnergyEuropean CommissionMSW Technical Group  
Brendan DevlinEuropean Commission, Directorate General for EnergyEuropean CommissionOil & Gas Subcommittee  
Vivek Kumar DewanganIndia Ministry of Petroleum and Natural GasIndiaOil & Gas Subcommittee  
James DiamondEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaOil & Gas SubcommitteeChair 
J.A.T. DilhaniSri Lanka Sustainable Energy AuthoritySri LankaBiogas Subcommittee  
J.A.T. DilhaniSri Lanka Sustainable Energy AuthoritySri LankaMSW Technical Group  
Djordje DjatkovUniversity of Novi SadSerbiaAgriculture Technical Group  
Djordje DjatkovUniversity of Novi SadSerbiaBiogas Subcommittee  
Djordje DjatkovUniversity of Novi SadSerbiaMSW Technical Group  
Djordje DjatkovUniversity of Novi SadSerbiaWastewater Technical Group  
D. DorjsurenMongolia Ministry of Nature, Environment & TourismMongoliaBiogas Subcommittee  
D. DorjsurenMongolia Ministry of Nature, Environment & TourismMongoliaWastewater Technical Group  
Jane DurlingEnvironment AgencyUnited KingdomOil & Gas Subcommittee  
Eliza DyakowskaGaz-System S.APolandOil & Gas Subcommittee  
Amin Dzamla-GboMinistry of Agriculture and Rural DevelopmentCote d'IvoireBiogas Subcommittee  
Nick ElgerU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesBiogas SubcommitteeChair 
Ochir EnkhbayarPetroleum Authority of Mongolia (PAM)MongoliaOil & Gas Subcommittee  
Hasan Hüseyin ErdoğanTurkey Ministry of Energy and Natural ResourcesTurkeyOil & Gas Subcommittee  
Margoth EspinozaPeru Ministry of the EnvironmentPeruBiogas Subcommittee  
Margoth EspinozaPeru Ministry of the EnvironmentPeruWastewater Technical Group  
Roberto FarinaItalian National Agency for New Technologies, Energy & Sustainable Economic Dev.ItalyAgriculture Technical Group  
Roberto FarinaItalian National Agency for New Technologies, Energy & Sustainable Economic Dev.ItalyBiogas Subcommittee  
Roberto FarinaItalian National Agency for New Technologies, Energy & Sustainable Economic Dev.ItalyWastewater Technical Group  
Abdullah FisneIstanbul Technical University (ITU)TurkeyCoal Subcommittee  
Thomas FrankiewiczU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesBiogas Subcommittee  
Thomas FrankiewiczU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesMSW Technical Group  
Pamela FranklinU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesSteering Committee Alternate
Tommi FredHelsinki Region Environmental Services AuthorityFinlandBiogas Subcommittee  
Tommi FredHelsinki Region Environmental Services AuthorityFinlandWastewater Technical Group  
Elias FreigGreen Growth GroupMexicoBiogas Subcommittee  
Elias FreigGreen Growth GroupMexicoWastewater Technical Group  
D. GantumurMongolia Ministry of Nature, Environment & TourismMongoliaBiogas Subcommittee  
D. GantumurMongolia Ministry of Nature, Environment & TourismMongoliaWastewater Technical Group  
Peace Gbeckor-KoveEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaAgriculture Technical Group  
Peace Gbeckor-KoveEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaBiogas Subcommittee  
Gloria GheorgheNational Mining AgencyColombiaCoal Subcommittee  
Diego A. Grajales CamposColombia Ministry of Mines and EnergyColombiaOil & Gas Subcommittee  
Diego A. Grajales CamposColombia Ministry of Mines and EnergyColombiaSteering Committee  
Federico GrullonNational Council for Climate Change and Clean Development Mechanism (CDM)Dominican RepublicAgriculture Technical Group  
Federico GrullonNational Council for Climate Change and Clean Development Mechanism (CDM)Dominican RepublicBiogas Subcommittee  
Federico GrullonNational Council for Climate Change and Clean Development Mechanism (CDM)Dominican RepublicMSW Technical Group  
Federico GrullonNational Council for Climate Change and Clean Development Mechanism (CDM)Dominican RepublicWastewater Technical GroupChair 
Claudia GuerreroMinistry of Environment of ChileChileAgriculture Technical Group  
Claudia GuerreroMinistry of Environment of ChileChileBiogas Subcommittee  
Ana Maria GuevaraEcuador Ministry of Energy and Non-Renewable Natural ResourcesEcuadorSteering Committee  
Paul GunningU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesSteering Committee  
Hua GuoThe Commonwealth Scientific and Industrial Research Organization (CSIRO)AustraliaCoal Subcommittee  
Xu HaiyunMinistry of Housing and Urban-Rural Development (MOHURD)ChinaBiogas Subcommittee  
Xu HaiyunMinistry of Housing and Urban-Rural Development (MOHURD)ChinaMSW Technical Group  
Matt HamiltonEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaAgriculture Technical GroupChair 
Matt HamiltonEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaBiogas SubcommitteeChair 
Matt HamiltonEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaMSW Technical GroupChair 
Matt HamiltonEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaWastewater Technical GroupChair 
Mari HeinonenHelsinki Region Environmental Services AuthorityFinlandBiogas Subcommittee  
Mari HeinonenHelsinki Region Environmental Services AuthorityFinlandWastewater Technical Group  
Agustin HermawanMinistry of Energy and Mineral Resources Republic IndonesiaIndonesiaOil & Gas Subcommittee  
Jorge HilbertNational Institute of Agriculture Technology (INTA)ArgentinaAgriculture Technical GroupChair 
Jorge HilbertNational Institute of Agriculture Technology (INTA)ArgentinaBiogas SubcommitteeChair 
Lee Hoh YeonRepublic of Korea Ministry of Trade, Industry & Energy (MOTIE)Republic of KoreaOil & Gas Subcommittee  
Jairo HomezMinistry of the Environment and Sustainable Development of ColombiaColombiaAgriculture Technical Group  
Jairo HomezMinistry of the Environment and Sustainable Development of ColombiaColombiaBiogas Subcommittee  
Huang HongkunRural Energy & Environment AgencyChinaAgriculture Technical Group  
Huang HongkunRural Energy & Environment AgencyChinaBiogas Subcommittee  
Shengchu HuangChina Coal Strategies Research Center (CCSR)ChinaCoal SubcommitteeChair 
Shengchu HuangChina Coal Strategies Research Center (CCSR)ChinaSteering Committee Alternate
Andrés IntriagoMunicipality of GuayaquilEcuadorBiogas Subcommittee  
Andrés IntriagoMunicipality of GuayaquilEcuadorMSW Technical Group  
Sayat IsatovKazakhstan Ministry of EnergyKazakhstanCoal Subcommittee  
Masumi ItoJapan Ministry of Economy, Trade and IndustryJapanOil & Gas Subcommittee  
Dinesh Dayanand JagdaleIndia Ministry of New and Renewable EnergyIndiaBiogas Subcommittee  
Han JiayeChina Coal Information Institute (CCII)ChinaSteering Committee Alternate
Asmau JibrilNigeria Federal Ministry of the EnvironmentNigeriaOil & Gas Subcommittee  
C. Ozgen KaracanU.S. Geological SurveyUnited StatesCoal Subcommittee  
Olatokunbo KarimuDepartment of Petroleum ResourcesNigeriaOil & Gas Subcommittee  
Erkan KarisliASKİ Genel MüdürlüğüTurkeyBiogas Subcommittee  
Erkan KarisliASKİ Genel MüdürlüğüTurkeyWastewater Technical Group  
Chelsea KealeyEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaSteering Committee Alternate
Jennifer KerrEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaSteering Committee  
Muhammad Abdul KhaliqAgency for the Assessment and Application of Technology (BPPT)IndonesiaSteering Committee  
Purevdorj KhurelkhuuMinistry of Mining and Energy of MongoliaMongoliaCoal Subcommittee  
Purevdorj KhurelkhuuMinistry of Mining and Energy of MongoliaMongoliaOil & Gas Subcommittee  
Shigeyuki KimuraJapan Ministry of Economy, Trade and IndustryJapanCoal Subcommittee  
Ruth KiroIsrael Ministry of EnvironmentIsraelOil & Gas Subcommittee  
Ruslan KoblanulyKazakhstan Ministry of EnergyKazakhstanCoal Subcommittee  
Iffet Ugur KömbeTurkish Coal EnterprisesTurkeyBiogas Subcommittee  
Iffet Ugur KömbeTurkish Coal EnterprisesTurkeyMSW Technical Group  
Tiangoua KoneMinistry of Salubrity, Environment and Sustainable DevelopmentCote d'IvoireBiogas Subcommittee  
Paulina KOSTRZ - SIKORATHE POLISH GEOLOGICAL INSTITUTE - NATIONAL RESEARCH INSTITUTEPolandAgriculture Technical Group  
Paulina KOSTRZ - SIKORATHE POLISH GEOLOGICAL INSTITUTE - NATIONAL RESEARCH INSTITUTEPolandBiogas Subcommittee  
Paulina KOSTRZ - SIKORATHE POLISH GEOLOGICAL INSTITUTE - NATIONAL RESEARCH INSTITUTEPolandMSW Technical Group  
Paulina KOSTRZ - SIKORATHE POLISH GEOLOGICAL INSTITUTE - NATIONAL RESEARCH INSTITUTEPolandWastewater Technical Group  
Larry KotoeEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaOil & Gas Subcommittee  
Armand KouhonPETROCI HoldingsCote d'IvoireOil & Gas Subcommittee  
Petri KouvoHSY Helsinki Regional Environmental Services AuthorityFinlandBiogas Subcommittee  
Petri KouvoHSY Helsinki Regional Environmental Services AuthorityFinlandMSW Technical Group  
Manoj KumarCentral Mine Planning & Design Institute Ltd (CMPDI)IndiaCoal SubcommitteeChair 
Manoj KumarCentral Mine Planning & Design Institute Ltd (CMPDI)IndiaSteering Committee  
Kaarle KupiainenFinland Ministry of the EnvironmentFinlandSteering Committee  
Yong-hwan LeeMinistry of Knowledge EconomyRepublic of KoreaOil & Gas Subcommittee  
Feng LiuChina Ministry of Ecology and EnvironmentChinaSteering Committee  
Rajiw LochanCentral Mine Planning & Design Institute Ltd (CMPDI)IndiaSteering Committee Alternate
Lina Maria Castano LujanColombia Ministry of Mines and EnergyColombiaOil & Gas Subcommittee  
Lina Maria Castano LujanColombia Ministry of Mines and EnergyColombiaSteering Committee  
Bakhyt MakhanovKazakhstan Ministry of EnergyKazakhstanOil & Gas Subcommittee  
Yuhei MaruyamaJapan Ministry of Economy, Trade and IndustryJapanOil & Gas Subcommittee  
Dragana MehandžićMinistry of Energy, Development and EnvironmentSerbiaSteering Committee  
Anthony MensahAccra Metropolitan Assembly (AMA)GhanaBiogas Subcommittee  
Anthony MensahAccra Metropolitan Assembly (AMA)GhanaWastewater Technical Group  
Gyimah MohammedGhana Ministry of Environment, Science, Technology and InnovationGhanaBiogas Subcommittee  
Giselle MoritánArgentina Secretary of EnergyArgentinaOil & Gas Subcommittee  
Denise MulhollandU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesOil & Gas Subcommittee  
Batsuuri NantsagMinistry of Food and Agriculture of MongoliaMongoliaAgriculture Technical Group  
Batsuuri NantsagMinistry of Food and Agriculture of MongoliaMongoliaBiogas Subcommittee  
Lee NelsonAustralian Department of AgricultureAustraliaAgriculture Technical Group  
Lee NelsonAustralian Department of AgricultureAustraliaBiogas Subcommittee  
Joanna NiemczewskaOil and Gas Institute (INIG) of PolandPolandOil & Gas Subcommittee  
Ilan NissimIsrael Ministry of EnergyIsraelOil & Gas Subcommittee  
Olayinka OgunsolaU.S. Department of Energy (DOE)United StatesCoal Subcommittee  
Emre ÖzgürTurkey Ministry of Energy and Natural ResourcesTurkeyOil & Gas Subcommittee  
Christina Elizabeth Paes de VasconcelosBrazil Ministry of Mines and EnergyBrazilOil & Gas Subcommittee  
Chiranjib PatraIndia Central Mine Planning & Design Institute LtdIndiaSteering Committee Alternate
Julio C. Perez AguilarNicaragua Ministry of Energy and MinesNicaraguaAgriculture Technical Group  
Julio C. Perez AguilarNicaragua Ministry of Energy and MinesNicaraguaBiogas Subcommittee  
Julio C. Perez AguilarNicaragua Ministry of Energy and MinesNicaraguaMSW Technical Group  
Julio C. Perez AguilarNicaragua Ministry of Energy and MinesNicaraguaWastewater Technical Group  
Franck PortalupiEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaAgriculture Technical Group  
Franck PortalupiEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaBiogas Subcommittee  
Franck PortalupiEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaMSW Technical Group  
Franck PortalupiEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaWastewater Technical Group  
Berioska QuispePeru Ministry of the EnvironmentPeruAgriculture Technical Group  
Berioska QuispePeru Ministry of the EnvironmentPeruBiogas Subcommittee  
Gustavo Adolfo Raad de La OssaNational Mining AgencyColombiaCoal Subcommittee  
Norberto de Jesus Roque Diaz de LeonMexico Secretariat of EconomyMexicoCoal Subcommittee  
Volha RoshchankaU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesCoal SubcommitteeChair 
Jason RussoAustralian Government, Department of Industry, Innovation and ScienceAustraliaCoal Subcommittee  
Helen RyanEnvironment and Climate Change Canada (ECCC)CanadaSteering CommitteeChair 
Adel S. GhamdiSaudi AramcoSaudi ArabiaOil & Gas Subcommittee  
Kobenan Guilaume SahodeMinistry of Salubrity, Environment and Sustainable DevelopmentCote d'IvoireBiogas Subcommittee  
Lukman Y. SalifuWasteCare AssociatesGhanaBiogas Subcommittee  
Lukman Y. SalifuWasteCare AssociatesGhanaMSW Technical Group  
Mohammed SaniNigeria Federal Ministry of the EnvironmentNigeriaSteering Committee  
Shekhar SaranCentral Mine Planning & Design Institute Ltd (CMPDI)IndiaCoal Subcommittee  
Kuanysh SarsekeyevKazakhstan Ministry of EnergyKazakhstanOil & Gas Subcommittee  
Anja SchwetjeGermany Federal Environment Agency (UBA)GermanyBiogas Subcommittee  
Anja SchwetjeGermany Federal Environment Agency (UBA)GermanyMSW Technical Group  
Shashi ShankerOil and Natural Gas Corporation Ltd. (ONGC)IndiaOil & Gas Subcommittee  
Monica ShimamuraU.S. Environmental Protection Agency (EPA)United StatesSteering Committee Alternate
Jacek SkibaCentral Mining InstitutePolandCoal Subcommittee  
Ujang Solihin SidikMinistry of Environment of IndonesiaIndonesiaBiogas Subcommittee  
Ujang Solihin SidikMinistry of Environment of IndonesiaIndonesiaMSW Technical Group  
Putu SuardanaMinistry of Energy and Mineral Resources Republic IndonesiaIndonesiaOil & Gas Subcommittee  
Keichi SugitaJapan Ministry of Agriculture, Forestry and FisheriesJapanAgriculture Technical Group  
Keichi SugitaJapan Ministry of Agriculture, Forestry and FisheriesJapanBiogas Subcommittee  
Vinod Kumar TiwariMinistry of Coal of IndiaIndiaSteering Committee  
Metin TuranYeditepe UniversityTurkeyAgriculture Technical Group  
Metin TuranYeditepe UniversityTurkeyBiogas Subcommittee  
Daniel Tutu BenefohEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaBiogas Subcommittee  
Daniel Tutu BenefohEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaSteering Committee  
Daniel Tutu BenefohEnvironmental Protection Agency - GhanaGhanaWastewater Technical Group  
Leonid TverdokhlebovCCD RosnedraRussiaOil & Gas Subcommittee  
Santiago UribeMinistry of the Environment and Sustainable Development of ColombiaColombiaBiogas Subcommittee  
Santiago UribeMinistry of the Environment and Sustainable Development of ColombiaColombiaMSW Technical Group  
Roberto UrquizoGovernment of the Province of GuayasEcuadorAgriculture Technical Group  
Roberto UrquizoGovernment of the Province of GuayasEcuadorBiogas Subcommittee  
Birgitta Vainio-MattilaMinistry of Agriculture and Forestry of FinlandFinlandAgriculture Technical Group  
Birgitta Vainio-MattilaMinistry of Agriculture and Forestry of FinlandFinlandBiogas Subcommittee  
Maria ValenzuelaChile - Ministry of EnergyChileOil & Gas Subcommittee  
Andrew VanderzaagAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaAgriculture Technical Group  
Andrew VanderzaagAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaBiogas Subcommittee  
Andrew VanderzaagAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaMSW Technical Group  
Andrew VanderzaagAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaWastewater Technical Group  
Goran VujicUniversity of Novi SadSerbiaAgriculture Technical Group  
Goran VujicUniversity of Novi SadSerbiaBiogas Subcommittee  
Goran VujicUniversity of Novi SadSerbiaMSW Technical Group  
Goran VujicUniversity of Novi SadSerbiaWastewater Technical Group  
Matthew WagnerAustralian Government, Department of Industry, Innovation and ScienceAustraliaOil & Gas Subcommittee  
Maria WellischAgriculture and Agri-Food CanadaCanadaBiogas Subcommittee  
Igor YashchenkoMinistry of Energy and Coal Industry of UkraineUkraineCoal Subcommittee